Bałuty – niegdyś dzielnica Łodzi (do 31 grudnia 1992 r.), obecnie obszar podległy delegaturze Urzędu Miasta Łodzi Łódź-Bałuty. Bałuty były drugą co do wielkości dzielnicą: obejmują pow. 78,9 km, a jednocześnie zamieszkane są przez największą liczbę ludności ponad 200.000 osób. W XIX wieku Łódź rozwijała się bardzo dynamicznie, rozwój demograficzny był niewspółmierny z rozwojem terytorium miasta. Napływająca ludność osiedlała się w okolicznych wsiach. Zabudowa tych nowych osiedli, odbywała się w sposób chaotyczny, bez podstawowych mediów. W 1915 roku wieś Bałuty włączono do Łodzi, liczba mieszkańców tej wsi osiągnęła wtedy liczbę 100 tysięcy i była to największa ówcześnie wieś w Europie.
Biuro rachunkowe, usługi księgowe Bałuty – kontakt.
Dzielnica administracyjna Bałuty została powołana z dniem 1 stycznia 1954 jako jedna z 7 ówcześnie ustanowionych dzielnic Łodzi. Gdyby uprościć zarys miasta Łodzi do okręgu, ówczesne Bałuty zajmowały kąt między ulicami Rąbieńską (w przybliżeniu) i Drewnowską na południu a ulicami Łagiewnicką i Krecią na wschodzie. W ten sposób większa część dawnej wsi i Osady Fabrycznej Bałuty (na wschód od ul. Łagiewnickiej) znalazła się poza obszarem dzielnicy Bałuty, wchodząc w skład dzielnicy „Staromiejska”. Dla tak wyznaczonego obszaru dzielnicy bardziej adekwatna byłaby nazwa „Radogoszcz”.
Od 1 stycznia 1960 wprowadzono korektę podziału administracyjnego. Dzielnicę „Bałuty” powiększono, przez włączenie do niej dzielnicy „Staromiejska”. W ten sposób wschodnia granica dzielnicy administracyjnej Bałuty oparła się o ulicę Strykowską oraz odcinek łącznicy kolejowej Widzew – Zgierz, zaś cały obszar historycznych Bałut znalazł się w granicach dzielnicy administracyjnej o tej nazwie. Od 1 stycznia 1993 r. podział Łodzi na dzielnice został formalnie zniesiony, jednak w świadomości mieszkańców utrzymał się on do dnia dzisiejszego.
Administracyjnie Bałuty dzielą się na 8 osiedli:
- Bałuty Zachodnie
- Radogoszcz
- Łagiewniki
- Julianów-Marysin-Rogi
- Bałuty-Doły
- Bałuty-Centrum
- Teofilów-Wielkopolska
- Wzniesień Łódzkich
Można wyróżnić następujące rejony (w większości osiedla mieszkaniowe) tej dzielnicy:
-
Arturówek
-
Borowiec
-
Doły
-
Grabieniec
-
Helenówek
-
Huta Aniołów
-
Julianów
-
Kały
-
Kochanówka
-
Limanka
-
Liściasta:
-
Liściasta A,
-
Liściasta B,
-
-
Łagiewniki
-
Łagiewniki Małe
-
Łodzianka
-
Marianów
-
Marysin
-
Mikołajew
-
Nowy Imielnik
-
Os. M. Reja
-
Os. Pojezierska
-
Os. Powstania 1863 r.
-
Os. Rogatka
-
Os. St. Czarnieckiego
-
Os. Wł. Jagiełły
-
Os. Wielkopolska
-
Radogoszcz:
-
Os. Radogoszcz Wschód
-
Os. Radogoszcz Zachód
-
-
Piaskowiec
-
Rogi
-
Romanów
-
Sokołów
-
Sokółka
-
Teofilów
-
Teofilów A – Os. Wł. Reymonta
-
Teofilów B – Os. S. Żeromskiego
-
Teofilów C – Os. M. Konopnickiej
-
-
Wielkopolska
-
Wilanów
-
Zimna Woda
-
Żabieniec
-
Żubardź
Usługi księgowe
Biuro rachunkowe | Usługi księgowe | Łódź | Kontakt | 601-332-331
Oferta: Księgi handlowe, Książki przychodów i rozchodów, Ryczałt, Kadry, Płace, ZUS, CIT, PIT, VAT, KRS.
Co mówią o nas klienci:
Pełen profesjonalizm. Korzystam z usług Biura rachunkowego w Łodzi 2×2. Gorąco polecam biuro rachunkowe Łódź 2×2. Cechuje ich jakość, rzetelność i profesjonalizm.

Współpracuję z Biurem Rachunkowym od momentu rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Od tego czasu Biuro świadczy dla mnie kompleksową obsługę z zakresu księgowości i rachunkowości. Wszelkie prace wykonywane są z dużym zaangażowaniem i terminowo. Biuro cechuje profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Z pełnym przekonaniem mogę rekomendować.