Jednomyślność w Radzie Europy czyli liberum veto po nowemu
Liberum veto - z łac. „wolne nie pozwalam" Liberum veto – zasada ustrojowa Rzeczypospolitej Obojga Narodów, dająca prawo każdemu z posłów biorących udział w obradach Sejmu do zerwania go i…
Gospodarka – system gospodarstw domowych, rolnych, przedsiębiorstw, instytucji publicznych i prywatnych zapewniający zaspokojenie potrzeb określonej populacji, współcześnie najczęściej regulowany przez państwo lub rynek.
Gospodarka to całokształt działalności gospodarczej prowadzonej w danym regionie (gospodarka regionalna), kraju (gospodarka narodowa) lub na całym świecie (gospodarka światowa) polegającej na wytwarzaniu dóbr i świadczeniu usług zgodnie z potrzebami ludności. Badaniem prawidłowości w obszarze działań gospodarczych zajmuje się ekonomia.
Liberum veto - z łac. „wolne nie pozwalam" Liberum veto – zasada ustrojowa Rzeczypospolitej Obojga Narodów, dająca prawo każdemu z posłów biorących udział w obradach Sejmu do zerwania go i…
Ułatwienia w dostępie do informacji gospodarczych Podczas dzisiejszego posiedzenia posłowie przegłosowali nowelizację ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Dzięki przyjętym zmianom przedsiębiorcy zyskają narzędzie do szybszej oceny…
Sankcje - ograniczenia w przelewach Płatności we wszystkich walutach do i z wybranych banków rosyjskich, białoruskich i ukraińskich są ograniczone. Ograniczenia w przelewach. Spis treści:Sankcje - ograniczenia w przelewachZapraszamy do…
Do Chin bez wiz na 15 dni. Usługi księgowe W okresie od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2025 r. obywatele RP posiadający zwykłe paszporty będą mogli podróżować do…
Wielka Brytania 1 lutego 2020 r. opuści UE prawdopodobnie w sposób uporządkowany, na podstawie umowy z Unią Europejską o wystąpieniu. Przypominamy, że w tym dniu rozpocznie się okres przejściowy obowiązujący do końca 2020 r., w którym Wielka Brytania będzie nadal uczestniczyć we wspólnym rynku i unii celnej. Oznacza to, że w okresie przejściowym zasady handlu, w tym regulacje celne, między Polską a Wielką Brytanią nie zmienią się.
Ewentualne wystąpienie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej bez umowy (tzw. twarde wyjście) będzie oznaczać, że już od 30 marca 2019 r. władze celne państw członkowskich UE w procedurze eksportu i importu z Wielką Brytanią i Irlandią Północną będą stosować takie przepisy, jakie obecnie stosują wobec krajów trzecich, tj. krajów nie będących członkami UE.