Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała w Łodzi kolejny punkt nielegalnych gier hazardowych
Dwa zestawy komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych w sieci Internet, wpłatomat, z którego wydruk umożliwiał rozpoczęcie gry oraz wyposażenie nielegalnego punktu zabezpieczyli funkcjonariusze KAS z Pierwszego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku oraz Drugiego Działu Realizacji w Łodzi.
Nielegalny salon gier działał na terenie łódzkiego Widzewa.
Mimo podjętych przez obsługę punktu prób udaremnienia kontroli, m.in. przez utrudnianie wejścia do lokalu i zdalne wyłączenie możliwości przeprowadzenia gier kontrolnych, funkcjonariusze potwierdzili hazardowy charakter urządzeń zainstalowanych w pomieszczeniu.
Kontrolujący dotarli również do ukrytego pomieszczenia, w którym znaleźli wyposażenie elektroniczne podtrzymujące zasilanie urządzeń alarmowych i monitoringu oraz router podłączony do sieci Internet.
W trakcie prowadzonych działań obsługa lokalu nadal próbowała zniechęcić funkcjonariuszy do wnikliwej kontroli – zdalnie uruchomiono syrenę o potężnej głośności oraz rozpylono gaz drażniący z dozownika na ścianie. Pomimo napotkanych przeszkód, do magazynu depozytowego Izby Administracji Skarbowej w Łodzi trafiło całe zakwestionowane wyposażenie punktu, a organizatorzy i prowadzący nielegalne gry hazardowe muszą spodziewać się surowych kar.
Urządzający gry hazardowe bez koncesji lub bez zezwolenia oraz właściciele i posiadacze lokali oraz urządzeń do nielegalnych gier podlegają karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu. Tym osobom, zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, grozi również wysoka grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie te kary łącznie.
Przypominamy, że odpowiedzialność za przestępstwo skarbowe ponosi również uczestnik gry hazardowej, prowadzonej niezgodnie z prawem.
Za: MF
Biura rachunkowe świadczą szereg usług na rzecz przedsiębiorców, instytucji, organizacji oraz osób fizycznych. Korzystanie z ich usług jest szczególnie popularne wśród przedsiębiorców. Każdy z nich, bez względu na profil prowadzonej działalności jest zobowiązany prawnie do odprowadzania składek do ZUS oraz podatków do urzędów skarbowych. Zależnie od wielkości przedsiębiorstwa i jego możliwości obowiązki te mogą być realizowane samodzielnie, tj. w ramach wewnętrznych struktur firmy lub poprzez biura rachunkowe. Wśród ich szerokiego katalogu usług warto wskazać: prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, rozliczenia podatku dochodowego, czy obsługę płac pracowników. W poniższych wynikach wyszukiwania odnajdziesz firmy, które oferują: biuro rachunkowe, obsługa rachunkowości, finansów, doradztwo podatkowe, sporządzanie sprawozdań finansowych, bilans, księga przychodów i rozchodów, informacja podatkowa, amortyzacja, analizy finansowe i ekonomiczne oraz biznesplan, porady finansowe oraz pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów z rachunkowością.
Wielu ludzi coraz chętniej zakłada swoje własne firmy. Często by zaoszczędzić, taki przedsiębiorca na początku sam prowadzi sobie księgowość. Czy to aby bezpieczne podejście? Przepisy podatkowe są dość skomplikowane w zrozumieniu i zmieniane nawet kilka razy w roku. Czyż nie lepiej poświęcić czas na rozwijanie firmy i zdobywanie klientów, a księgowość powierzyć dobrej księgowej? Koszt prowadzenia małej firmy jest znikomy, dodatkowo faktura wystawiana przez Nas jest dla Ciebie kosztem co, w ostatecznym rozrachunku, zmniejsza jej cenę końcową. Po co ryzykować błędami i płacić później od nich odsetki – Urząd Skarbowy ma pięć lat na kontrolę dokumentów.